bodrum-saglik-vakfi-(3)Bodrum Sağlık Vakfı Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Barış Duman ve Savcı Gökalp Poyraz, çocuklara cübbelerini giydirdi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Barış Duman ve yardımcısı savcı Gökalp Poyraz bugün Turgutreis Mahallesi’ndeki Bodrum Sağlık Vakfı Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören 160 çocuğu ziyaret etti. Vakıf Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya ve yönetim kurulu üyeleri Can Pulak ile Mazhar Vardar’ın da bulunduğu ziyaret sırasında misafirlere eğitimler hakkında bilgi verildi. Duman ve Poyraz eğitim sınıfları ve iş atölyelerini gezerek çocuklarla sık sık sohbet etti.

Çocuklara hakim ve cübbe kıyafetlerini giydiren Başsavcı Duman, “Hakim ve savcılar, toplumun esenliği için çalışan meslek mensuplarıdır. Bugün de Sağlık Vakfındaki engelli çocuklarımızı ziyaret ettik. Çünkü ülke nüfusumuzun yüzde 12′si engelli vatandaşlarımızdan oluşuyor. Sevgi ve moral değerlerinin engel tanımayacağına inanıyoruz. Bu nedenle bugün biz de cübbemizi getirdik, çocuklarımız giydi, fotoğraf çektirdi. Onlar için de güzel bir anı olarak hafızalarında yer buldu. Yeni yılda ise adliyemizde görevli daha fazla hakim ve savcı arkadaşım engelli çocuklarla moral vermek amacıyla bir araya gelecek” dedi.

Vakıf Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya ise meslekleri tanıma amacıyla farklı meslek grupları ile bir araya geldiklerini söyleyerek “Engelli çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza olanak tanındığında her türlü mesleği yapabileceklerine gönülden inanıyoruz. Bugün de saygın bir yeri olan hakim ve savcılarımızla bir araya gelerek onların mesleklerini tanıma fırsatı buldular” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest