kiyikislacik-okulu-bodrum-(4)Bodrum Skal Grubu üyeleri, Muğla’nın Milas ilçesi, Kıyıkışlacık Mahallesi’ndeki Kıyıkışlacık İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret edip, eksiklikleri tespit ettikten sonra okulun bakım ve onarımını ve her türlü eğitim materyali için gerekli destek sözü verdi. Bodrum Skal Kulübü Başkanı Karacalar, yeni okul binası yapılması halinde demirinden çimentosuna kadar her türlü yardıma hazır olduklarını da belirtti.

Bodrum Skal Kulübü Başkanı ve Milta Marina A.Ş. Genel Müdürü Ömer Karacalar, bir üyelerinden gelen bilgi üzerine yetersiz bir ortamda eğitim ve öğretim yapıldığını öğrendiği Kıyıkışlacık İlk ve Ortaokulu’nu, Bodrum Skal Kulübü Başkan Yardımcısı Ayşe Özer ve 55 kulüp üyesiyle ziyaret etti. Toplam 165 öğrencisi bulunan ve 11 öğretmenin görev yaptığı 56 yıllık tarihi geçmişe sahip okulu Müdür Yardımcısı Mehmet Dalğın ile gezen Karacalar ve beraberindekiler, okulun eskiliği ve eğitim materyallerinin eksikliğini görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Skal Kulübü üyeleri okuldaki ihtiyaçlar konusunda Müdür Yardımcısı Dalğın’dan bilgi alıp, gördükleri eksiklikleri de tek tek not aldı. Ziyaretin ardından okuldaki eğitim materyali eksikliklerini gidereceklerinin sözünü veren Karacalar, “Üyelerimizden birinin duyarlılığı ile Bodrum’a sadece 50 kilometre, Milas’a ise 20 kilometre mesafede böyle bir okul olduğunu duyunca hemen geldik. Çocuklarımız bizim de tahmin edemeyeceğimiz şartlarda eğitimlerini sürdürüyorlar. Bu nedenle acil olarak eğitim ve öğretimi destekleyecek malzemeleri temin edeceğiz ardından okulun tamiri ve onarımı için ne gerekiyorsa yapacağız. Yeni okul projesi hazırlandığını duyduk, Milli Eğitim bu konuda harekete geçerse biz de demirinden çimentosuna kadar her türlü yardımı yapacağız” dedi.

omer-karacalarKaracalar, konuşmasının ardından yanında getirdiği Sevin Gözyaşı & Çanakkale ve Mustafa Kemal Atatürk isimli kitaplar ile bir grup dergiyi okula bağışlayıp, acil olarak gönderilmek üzere okula masa tenisi takımı da sipariş etti.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinden birkaç ay önce Milas’a gelerek göreve başladığını belirten Müdür Yardımcısı Mehmet Dalğın, ciddi bir turizm bölgesindeki bu okulun eksikliklerinin kendisini de çok şaşırttığını belirtip, “Velilerimizin desteği ile yavaş yavaş eksikliklerimizi tamamlamaya çalışırken turizmcilerin bize bugün gelen desteği bizleri çok sevindirdi” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest