bodrum-firtina-soguk-(1)Tüm yurtta etkili olan soğuk havanın Salı gecesinden itibaren Bodrum’da da etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sitesinde yer alan tahminlere göre Çarşamba ve Perşembe günleri en düşük sıcaklık 1, en yüksek sıcaklık ise 10 derece olarak tahmin ediliyor. Kuzeyden esecek sert rüzgarlar nedeniyle soğuğun daha etkili olması beklenirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıda, Bodrum ve çevresinde Çarşamba gününün ilk saatlerinde itibaren Kuzeyden esecek fırtınanın etkili olması tahmin ediliyor.

Meterolojiden yapılan uyarı ise şu şekilde: “Güney Ege’de rüzgarın Çarşamba günü ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına, Perşembe günü güneyi ile açıklarında 7 ila 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Cuma günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Batı Akdeniz’in batısında rüzgarın Çarşamba günü ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Cuma günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.”

Haber: İHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest