bodrumda-19-pakistanli-siginmaci-yakalandi_5901_dhaphoto1Bodrum’da ağaçlık alanda Pakistanlı 19 mülteci yakalandı. Polisi karşılarında görünce neye uğradıklarını şaşıran sığınmacılar, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Yapılan ihbarı değerlendiren Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Yokuşbaşı Mahallesi’ndeki ağaçlık alanda sığınmacılar bulunduğunu belirledi. Bunun üzerine bugün öğle saatlerinde bölgeye giden polis ekipleri, bazıları ağaç altında yere serdikleri battaniye üzerinde oturan bazıları da çadır gibi kullandıkları naylonların altında olan 19 sığınmacıyı yakaladı. Yakalanan Pakistanlı sığınmacılar, bir araya toplanıp, açık alana götürülerek destek ekip istendi. Buradan anayola inmeleri sağlanan sığınmacılar polis eşliğinde yaya olarak yakındaki Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bahçesine götürülüp, Yabancılar Büro Amirliği’ne teslim edildi.

Polis ve jandarmanın karadan, sahil güvenlik ekiplerinin ise, denizden yasa dışı geçişler ve yaşabilecek facialara karşı gece gündüz çalışmalarının sürdüğü bildirildi. İlçede, hava sıcaklıklarında hissedilir derece artış yaşanması nedeniyle sığınmacıların Yunan adalarına kaçışlarında da artış yaşanması dikkati çekti.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest