bodrumda-fidan-dagitimi-(1)Bodrum’da, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü için dağıtılan çeşitli türden 5 bin fidan kısa sürede tükendi.

Milas Orman İşletme Müdürlüğü ve Bodrum Orman İşletme Şefliği, Bodrum Belediye Meydanı’nda fidan dağıtım etkinliği düzenledi. Fıstık çamı, erguvan, servi, sığla ağacı ve zakkum türlerinden 5 bin fidan, kısa sürede tükendi. Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Milas Orman İşletme Müdürü Tayfur Kazakoğlu, Bodrum Orman İşletme Şefi Önder Barut ve AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp de fidan dağıtım etkinliğine katıldı.

Kaymakam Gödekmerdan, “Dünya Ormancılık Günü’müzün ve Nevruz’un ülkemize, insanlarımız hayırlı olmasını diliyorum. Her sene olduğu gibi orman teşkilatımız tarafından fidan dağıtım törenimiz var. İnsanlarımız bu fidanları istedikleri yere dikiyorlar. Ülkemizin ve ilçemizin orman varlığının artmasına katkıda bulunuyorlar” dedi.

Fidanların toprakla buluşturulması temennisinde bulunan Milas Orman İşletme Müdürü Tayfur Kazakoğlu ise “Bu fidanları bir ağaç olarak inşallah gelecekte de görmelerini rica ediyoruz. Ormanlarımızın gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde taşımak için gayret içerisindeyiz” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest