ataturk-konulu-pul-sergisi-bodrum-(5)Bodrum’da düzenlenen Atatürk konulu tarihi pul sergisi büyük ilgi gördü.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO), PTT A.Ş., Türkiye Filatelistler Derneği ve Oasis AVM’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği Atatürk konulu pul sergisi, Sümbül Sokak’ta açıldı. Türkiye Filatelistler Derneği üyesi Muzaffer Arda, PTT Muğla Başmüdürü Recep Türkyılmaz, BODTO yönetim kurulu üyesi İlhan Ersan, Bodrum Otelciler Birliği (BODER) üyesi Mehmet Ayaz ve Oasis AVM Temsilcisi Duru Tümer’in birlikte açtığı sergi 26 Nisan tarihine kadar açık kalacak.

Yaklaşık 600 tarihi pulun yer aldığı sergide TED Koleji’nde öğrenim gören 9′uncu sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Yasemin Akbaş ile kardeşi 10 yaşındaki Kiera Akbaş’ın Atatürk ve Çocuk Sevgisi adlı, 200 puldan oluşan koleksiyonu büyük ilgi gördü. Atatürk, Atatürk ve Çocuk, Av Hayvanları, Milli Kahramanlar ve Türkiye’nin güzelliklerini yansıtan birçok pulun yer aldığı sergi ile Atatürk’ün emanet ettiği bayramı anlamına göre kutlamak istediklerini belirten Türkiye Filatelistler Derneği üyesi Muzaffer Arda, Atatürk sevgisini pullarla tüm dünyaya anlatmayı hedeflediklerini söyledi. Arda, “Pullar üzerindeki sevgi ve değerler sizler farkında olmadan tüm dünyayı dolaşıp bugün de buraya gelebiliyor. Ne yazık ki ülkemizde çok yaygın olmayan bu koleksiyon türü ile Atamızın önemini özellikle çocuklara verdiği önemi ve değeri toplumumuza geçmişten günümüze gelen pullarla zarflarla anlatmak istedik” dedi.

Serginin açılışının ardından İlhan Ersan minik filatelistler Akbaş kardeşlere ve yöneticilere plaket vererek teşekkür etti.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest