bodrumda-atv-heyecani-_8991_dhaphoto1Bodrum’da düzenlenen ATV motosiklet şampiyonası başladı. ATV motosikletçilerinin arazide yaptığı sıralama turları heyecanla izlendi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Yönetim Kurulu üyesi Faysal Şefkatlioğlu, Bodrum’da düzenlenen ATV motosiklet şampiyonası öncesi etkinlikle ilgili açıklama yaptı. ATV yarışlarına ilginin arttığını söyleyen Şefkatlioğlu, “Spor turizminin turistik ilçeye katkısı her geçen gün artıyor. Turizm sezonunun sonunda düzenlenen enduro ve ATV yarışmaları ile ilçeye ciddi bir hareketlilik geldi. Sadece yarışmacılar değil motosiklet tutkunları da bu yarışma ile ilçeye geldi. Özellikle ATV sporu ve yarışmalarına ilgi gittikçe artıyor. 10 yıl önce 30 motosikletliyle düzenlediğimiz yarışmalara, bugün 200′e yakın sporcu katılıyor. Kenan Sofuoğlu gibi dünya şampiyonları yetiştirmeye başladık. Motor sporlarında çok daha iyi yerlere geleceğiz. Yarın yapılacak ATV şampiyonasının ise kıyasıya mücadele içerisinde geçeceği şimdiden belli oldu” dedi.

bodrumda-atv-heyecani-_8991_dhaphoto5Ardından TMF ve Bodrum Halikarnas Motor Sporları Kulübü tarafından 14-15 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Türkiye ATV Şampiyonası’nın son ayak yarışları, Belediye Meydanı’ndan verilen ‘magazin startı’ ile başladı. Motosikletçiler yarışmadan önce ‘Spor Turizmin Geleceğidir, Bodrum Turizmdir’ yazılı pankart açtı. Şefkatlioğlu’nun başlattığı yarış turistler ve Bodrumlular tarafından ilgiyle izledi. Aralarında kadın sporcuların da bulunduğu ‘magazin startında renkli görüntüler ortaya çıktı. Yarışmalar yarın saat 11.00′de başlayacak, akşam da ödül töreni düzenlenecek.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest