bodrumda-barlar-terore-tepkisiz-kalmadi_2076_dhaphoto4Bodrum Cumhuriyet Caddesi’nde, ‘Banka Sokak’ olarak bilinen Tekilacılar Sokağı’ndaki barlar, teröristlerin Hakkari Dağlıca’daki hain saldırısı nedeniyle 3 gün iş yerlerini kapatma kararı alıp, bunu bir pankart ile duyurdu.

Dağlıca’daki terör saldırısına, Bodrum’daki esnaf da duyarsız kalmadı. Cumhuriyet Caddesi’nde, Tekilacılar Sokağı’ndaki barlar, 3 gün iş yerlerini kapatma kararı aldı. Barların bulunduğu sokaklara “Vatan evlatlarımız kalleşçe kanlı pusularda şehit düşerken bizler burada eğlenemeyiz. Yas nedeniyle kapalıyız. Büyük Türk Milleti’nin başı sağ olsun” yazılı pankart asıldı. Esnaf, iş yerlerini Türk bayraklarıyla donattı. Cumhuriyet Caddesi girişine ayrıca dev Türk Bayrağı asıldı.

Dağlıca’da 16 askerin şehit edilmesinin acısını yaşadıklarını belirten bar işletmecisi Hüseyin Kurutaş, “Biraz da olsa, o şehit anne, babaların acılarını bizler de paylaşmak istiyoruz. Türk Milletinin başı sağ olsun. Allah bu acıları bir daha yaşatmasın. Tekilacılar Sokağı’ndaki esnaflar olarak, yas nedeniyle dükkanlarımızı kapatma kararı aldık. Dükkanları kapatmak çare değil ama elimizden şu an bu geliyor. Onların acıları içimizdeyken, biz eğlenemeyiz” dedi.

Gümbet Mahallesi, Şakir Esendemir Sokak’taki Club Posh’ta şehitler nedeniyle eğlenceye ara verip, kapısına Türk Bayrağı ile birlikte, “Terörü lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve tüm ulusumuza sabırlar diliyoruz” yazılı pankart astı.

Başkanlardan ortak açıklama

“Milletimizin Başı Sağolsun!

Ülkemizin her geçen gün artan bir endişe, karamsarlık ve üzüntü ile şahit olduğu hain saldırılar sonucunda kaybettiğimiz vatan evlatlarımızın acısını, hiç kimse ve hiçbir şey asla dindiremeyecektir.

Kaybettiğimiz yavrularımızın sayısı “1” bile olsa onların anne-babalarının, eş ve çocuklarının yaşadıklarını hissetmemiz çok zor.  Allah kimseye bu acıları vermesin.

Dün başlayıp bugün de devam ettiğini öğrendiğimiz Dağlıca’daki çatışmalarda,basınımızdan takip ettiğimiz kadarıyla anlaşılıyor ki, milletçe acımız gerçekten çok büyük. Göğsünü hainlere ve kalleşleresiper eden evlatlarımızın evlerine ateş düşerken bizim şu anda duyarsız, sessiz ve olan-bitenden uzakta kalmamız mümkün değil.

Bodrum, Fethiye ve Marmaris Belediyeleri olarak bugünden itibaren 3 gün boyunca tüm etkinlikleri iptal ediyor, bölgemizdeki halkımızın ve tüm işletmelerin de yaşadığımız büyük acıya karşı gerekli duyarlılığı göstereceğine inanıyoruz.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine büyük sabır diliyoruz.

Milletimizin başı sağolsun!

 

7 Eylül 2015, Pazartesi

BODRUM – FETHİYE – MARMARİS

BELEDİYE BAŞKANLIKLARI”

 

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest