trafik-polislerinden-seker-gibi-uygulama_9021_dhaphoto1Sel felaketini yaşayan Bodrum’da, cadde ve sokaklarda temizlik çalışmaları sürerken, bayram hareketliliği de kendini gösterdi. Kurban satış ve kesim yerlerinde yoğunluk yaşandı. Ayrıca kentte uygulama noktaları oluşturan polis, şeker ve çikolata ikramında bulunduğu sürücüleri kurallara uymaları konusunda uyardı.

Ortalığı savaş alanına çeviren selin ardından ilçede başlayan temizlik çalışmaları sürüyor. Bazı cadde ve sokaklarda felaketin izleri tamamen silindi. Asfaltın zarar gördüğü Reşitoğlu Hacı Halil Efendi Sokak ile Üçkuyular Caddesi, oluşan çukurların nedeniyle emniyet şeridiyle çevrildiği gözlendi. Belediye temizlik ekipleri, ayrıca yollarda biriken çöpleri toplamayı sürdürdü. Bayrama yağmur felaketiyle giren kent sakinleri, yaşanan korku dolu saatleri geride bıraktı. Başta kurban pazarları ve kesim yerleri olmak üzere kentte bayram hareketliliği yaşandı.

Polislerden Tatlı Uyarı

Bayram dolayısıyla trafik polisleri, yol kontrol noktalarında sürücülere kolonya eşliğinde çikolata ve şeker ikram etti. Trafik kurallarına uyulması için broşürlü uyarı dağıttı. Sürücülere emniyet kemerlerini taktıkları için teşekkür eden ekipler, hıza da dikkati çekti. Bir bayram geleneği haline gelen şekerli uygulama, sürücülerden tam not aldı.

Marmaris İlçesi’ndeki Bölge Trafik Grup Amirliği ekipleri, Kurban Bayramı’nın ilk gününde yaptıkları denetimlerde sürücülere şeker ve kolonya ikram ederek kuralları anlatan el ilanı dağıttı.

Marmaris Bölge Trafik Grup Amirliği yetkilileri, “Bayram süresince ikramlarımız ve uyarılarımız devam edecektir. Bir gün içinde 778 sürücü kontrol edilmiş, evrakları eksik olan 111 kişiye cezai işlem uygulanmıştır” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest