kacak-botu-bodrumda-alabora-oldu-10-kayip-yeniden_3368_dhaphoto1Bodrum’dan bu sabah yola çıkan ve şiddetli rüzgardan alabora olan lastik bottan kurtulan 1′i kadın 5 yetişkin Suriye uyruklu sığınmacının ifadeleri sonrası, kayıp kaçak sayısının 15 kişi olduğu ortaya çıktı. Lastik botta, 8′i çocuk, 4′ü kadın 20 kişinin bulunduğu kaydedildi.

Kayıplara henüz ulaşılamazken, şiddetli rüzgara rağmen 4 Sahil Güvenlik botu, 2 Sahil Güvenlik helikopteri ve 1 Sahil Güvenlik uçağı kaçakları arıyor.

Bodrum’dan bu sabah denize açılan ve şiddetli rüzgardan alabora olan lastik bottaki Suriye uyruklu 20 umut yolcusundan 5′i, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı. Kayıp kaçaklar için havadan ve denizden arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Turgutreis açıklarındaki Tülle Adası yakınlarında alabora olan lastik bottan suya düşen bir grup kaçağı bugün saat 06.30′da gören balıkçılar, durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye hareket eden Sahil Güvenlik ekipleri, Suriye uyruklu 1′i kadın 5 kişiyi kurtardı. Sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilen kaçaklar, Turgutreis Limanı’ndan karaya çıkarıldı.

kacak-botu-bodrumda-alabora-oldu-10-kayip-yeniden_3368_dhaphoto2Yunanistan’ın İstanköy Adası’na geçmek isterken kabus dolu anlar yaşayan kurtarılan kaçaklar, Turgutreis Sahil Güvenlik Komutanlığı’na götürüldü.

Botta 20 kişinin olduğunun öğrenilmesi üzerine 15 kayıp olduğu değerlendirilen bölgede, arama kurtarma çalışması başlatıldı. Şiddetli rüzgara rağmen 4 Sahil Güvenlik Botu ile 1 Sahil Güvenlik uçağı kayıp kaçakları arıyor.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest