dsi-cukurBodrum’da, DSİ tarafından hat yenileme çalışmaları nedeniyle açılan çukurlar, kapatılmayınca mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Bodrum’un Yokuşbaşı Mahallesi’nde bulunan İbrahim Gökbel Caddesi üzerinde geçtiğimiz aylarda DSİ tarafından başlatılan çalışmalar sırasında açılan dev çukur kapatılmayınca ve çevresine hiçbir uyarı levhası konulmayınca mahalle sakinlerinin tepkisini çekti. Mahalle sakinlerinin iddiasına göre bir çocuğun çukura düştüğü, bir vatandaşında ayağını çatlattığı öğrenildi.
Mahalle sakinlerinden Serda Aykanat, çalışmaların baştan savma yapıldığını dile getirerek; “Burada hiçbir güvenlik önlemi alınmadı. Hiç bir şey için güvenlik önlemi alınmıyor zaten. Ve bu tozla yaşamak zorunda kalıyoruz. Yani burada her şey sıkıntı. Bu duvarları başladılar, yarım bıraktılar. Bakın şu hale, benim kapımın önü öyle, hangi birini söyleyeceğim bilmiyorum. Yani biz vatandaşlık, insanlık hizmetimizi istiyoruz, çok fazla bir şey istemiyoruz. Tabii ki biz de fedakarlık yapacağız ama biteli bir ay oldu durum böyle.”
Mahallede yaşayan Reyha Karacalar ise, çukurlar nedeniyle mahallede çok büyük sıkıntıların yaşandığını savunarak, “Mahallemizde çok büyük sıkıntı var aylardır. Maalesef kimsenin baktığı yok, kimsenin ilgilendiği yok. Bugün de getirdiler buraya molozları yığdılar. Sanki burası şey, bu kadar insan oturuyor burada, ayıp denen bir şey var. Arkadaşım hastanede yatıyor şimdi. Belki bilirsiniz Mahmut Kaptan. O da mıcır yüzünden düştü ve beyin kanaması geçirdi.  İki aydır burası böyle” diye konuştu.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest