aydemBodrum’a ilk turistlerin geldiği şu günlerde, Çarşı Mahallesi Türkkuyusu Caddesi üzerinde devam eden elektrik hatlarını yeraltına alma çalışmaları bölge esnafı ve sakinlerinin tepkisini çekiyor.

Aydem tarafından Mart ayı ortalarında Türkkuyusu Caddesi üzerinde başlayan elektrik hatlarını yeraltına alma çalışmalarının bittiğini sanan cadde esnafı, yeniden başlayan çalışmalar nedeniyle duruma tepkili. Konuyu Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a ilettiklerini söyleyen esnaf, konunun en kısa zamanda çözülmesini istiyor.
Öte yandan alınan bilgiye göre, Aydem tarafından başlatılan çalışmalara kadastrodan gelecek onayların gecikmesi nedeniyle ara verildiği öğrenildi. Cadde üzerinde yeniden başlayan çalışmaların Mart ayında başlayan çalışmaların devamı olduğu ve çalışmaların en yakın 10 Mayıs tarihinde biteceği öğrenildi.
Çalışmalar nedeniyle sokak lambalarının yanmadığı caddede, geçtiğimiz gece bazı iş yerlerine hırsız girdiği ve laptop, cep telefonu gibi elektronik eşyalar çaldığı öğrenilirken, çalışmalar nedeniyle açılan bazı çukurların etrafında da güvenlik önlemi bulunmuyor.
Kepçe tarafından yapılan çalışmalar sırasında bazı mazgalların geniş şekilde açıldığı da gözlerden kaçmazken, cadde esnaflarından biri, cadde üzerinde yapılan çalışmalar sırasında bir çocuğun mazgallara ayağını sıkıştırarak ayağını kırdığını söyleyerek önlem alınmasını istedi.
Cadde esnafının çalışmalar nedeniyle yaşadığı bir diğer sorun ise, yapılan çalışmalar nedeniyle düzenli toplanmayan çöplerin kötü görüntü oluşturması.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest