bodrum-gergin-anlar-(6)HDP’li grup meydanda açıklama yapmak isteyince Bodrum Belediye Meydanı’nda gergin anlar yaşandı. Yaklaşık 300 polisin görev aldığı meydanda, Asi Tayfa taraftar grubu ve vatandaşlar HDP’li grubu protesto etmek için Bodrum Limanı’na balıkçı kayıklarıyla geldi.

Bodrum’da 28 Aralık’ta basın açıklaması yapmak isteyen HDP’li gruba, terörist başı Abdullah Öcalan posterleri ve terör örgütü propagandası yapıldığı gerekçesiyle Bodrumlu vatandaşlar tepki göstermişti. Bu olaylar nedeniyle tekrar basın açıklaması yapmak isteyen HDP’li grubun Bodrum Belediye Meydanı’nda toplanacağını öğrenen vatandaşlar HDP’li grubun basın açıklamasını protesto etmek için balıkçı kayıklarıyla Bodrum Limanı’nda toplandı.

bodrum-gergin-anlar-(24)Yoğun Güvenlik Önlemi Alındı

Sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar HDP’li grubun basın açıklaması sırasında “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Bodrum uyuma, bayrağına sahip çık”, “Türk Kürt kardeştir, PKK kalleştir” şeklinde sloganlar atarak HDP’li grubu protesto ettiler. Muğla ve çevre ilçelerden gelen yaklaşık 300 polis meydanda geniş güvenlik önlemleri aldı.

APO Sloganları Tepki Topladı

Meydanda açıklama yapan HDP’li grup terörist başı Abdullah Öcalan aleyhine de slogan atınca meydanda bulunan birçok esnafın ve vatandaşın tepkisine neden oldu. Sağduyulu davranan Bodrumlu esnaf ve vatandaşlar “ Bunlar daha önce de geliyordu ama en azından tanıdığımız tipler oluyordu. Bu sefer kim oldukları belli değil,  Bodrum’un huzurunu bozmaya çalışıyorlar” diyerek gruba tepki gösterdiler.

bodrum-gergin-anlar-(22)Olaysız Dağıldılar

Yaklaşık 30 dakika süren basın açıklamasının ardından HDP’li grup belediye meydanını boşaltırken vatandaşlar meydana geldi. Meydanda toplanan vatandaşlar ve grup bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okuyarak olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest

Yorumlar

  1. ali
    03 Ocak 2015 at 21:22

    Mustafa kemalin bedelli askerlerleri kürt düşmanlığı yaparak gerçek bölücülerin kimler olduğunu her fırsatta gösteriyorlar. Bu motorsiklet çeteleri uzun bir süredir demokratik eylemleri provoke etme gayreti içindeler. Kolluk kuvvetlerinin himayeci tavırlarıyla giderek daha çüretkar hale gelmektedirler. Bu durum Bodrum insanının hoş görüsüyle hiç uyuşmamaktadır.

Yorumlara Kapalı.