soguk-4Bodrum’da Cuma günü etkili olan fırtına, akşam saatlerinde yaklaşık 1 saat yağan yağmurun ardından son bulurken, Kuzeyden beraberinde soğuk havayı da getirecek yeni bir fırtınanın Bodrum’da etkili olacağı tahmin ediliyor.

Bodrum’da hafta başından bu yana yaşanan yağışlı hava ve Cuma günü hızı saatte 80 kilometreye çıkan fırtına hayatı olumsuz yönde etkilemişti. Cuma akşam saatlerinde yağan yağmurun ardından fırtına tamamen kesilirken, Bodrum’da bugün ise güneşli ve güzel geçti.

Sıcaklık 10-15 Derece Birden Düşecek

Cumartesi günü havanın güzel geçmesi beklenen Bodrum’da hava sıcaklığı 20 derecelere kadar çıkarken, akşam saatlerinden itibaren Kuzeyden esecek rüzgarla birlikte hava sıcaklığı da hissedilir şekilde düşmeye başlayacak. Pazar gününden itibaren tüm yurt ile birlikte Bodrum’un da etkisi altına gireceği soğuk ve yağışlı havanın, Pazartesi gününden itibaren Bodrum’da fırtınaya döneceği tahmin ediliyor. Birçok hava tahmin sitesinde yer alan tahminlere göre, Bodrum’da önümüzdeki hafta içi havanın en düşük 2-3, en yüksek 9-10 derecelerde olacağı tahmin ediliyor.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest