kentkart-bodrumBodrum’da hayata geçirilen Kent Kart uygulamasından faydalanamadıklarını iddia eden vatandaşlar, şoförleri İlçe Kaymakamlığına şikayet etti.
Geçtiğimiz yıl Mart ayında Bodrum Belediyesi’nin girişimi ile hayata geçirilen ve tanıtımı da Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon tarafından yapılan ‘Kent Kart’ uygulamasından şoförlerin tutumu nedeniyle yararlanamadıklarını iddia eden bir vatandaş, Bodrum Kaymakamlığı’na bir dilekçe yazarak yaşadıkları sıkıntıları aktardı.
İlçe Kaymakamlığına gönderilen dilekçede; “Bodrum’da belediye tarafından defalarca duyurusu yapılan ve vatandaşların makul ücretlerle şehir içi seyahat edebilmelerine olanak sağlayacağı iddia edilen kent kartları satın almamıza rağmen kullanamıyoruz. Çünkü şehir içi hattı minibüs şoförleri, bahanelerle kartları kabul etmiyor ve çoğu zaman vatandaşı saf yerine koyuyor. Kent karta yüzde 7,5 komisyon ödediklerini söyleyip cihazları çalıştırmadıklarını ve bu cihazların araçların enerjisine yetmediğini, akülerini bitirdiğini söyleyip fişten çektiklerini de söylediler. Ben sürekli şehir içi seyahat eden birisi olarak aldığım ve 50 TL yükleme yaptırdığım kartımı kullanamıyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest