bodrumda-firtina-(4)Bodrum’da saatteki hızı 80 kilometreyi bulan lodos, hayatı olumsuz etkiledi. Bir gün öncesinde günlük güneşlik olan ilçede etkili olan fırtına, ağaçları ve tabelaları devirdi, sahiller  dalgalara teslim oldu.

Güneydoğu yönünden etkili olan fırtına nedeniyle balıkçılar denize açılmadı, yük gemileri koylara sığındı. Sahil kesimindeki işletmelerin balkonları da dalgalardan etkilendi. İlçenin bazı noktalarında ağaçlar ve tabelalar devrildi.

Gümbet Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda inşaatçı Servet Aygün yönetimindeki 48 BF 525 plakalı otomobilin üzerine 35 metre yükseklikteki aydınlatma tabelası düştü. Bu sırada 48 UF 119 plakalı motosikletiyle yoldan geçen Rıza Bağır da dengesini kaybedince düşüp bodrumda-firtina-(2)hafif yaralandı.

Otomobili hasar gören Servet Aygün, “Ne olduğunu anlayamadım. Direk yeteri kadar toprağa gömülmemiş, önlem alınmamış. Şu anda şans eseri yaşıyorum. Buradan her gün binlerce araç geçiyor. Sorumluların cezalandırılması ve hasarımın giderilmesi için şikayetçi olacağım” dedi.

Kıbrıs Şehitler Caddesi’nde ise özel bir şirkete ait dev reklam tabelası, yayaların üzerine düştü. Ayağı kırılan makine mühendisi 47 yaşındaki Hayri Bertan, Bodrum Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Ayrıca Mumcular ve Yalıkavak’ta 3 kişi devrilen ağaçlar

bodrumda-firtinayüzünden yaralandı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest