kacak-2Bodrum Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler düzenledikleri operasyon ile 1’i çocuk 21 kaçak göçmen ve 3 organizatörü yakaladı.

Cumartesi akşam saatlerinde Milas’tan Bodrum istikametine ilerleyen 35 DME 34 plakalı minibüs Güvercinlik’te bulunan kontrol noktasında dur ihtarına uymayınca ekipler alarma geçti. Polisten kaçan minibüs Bodrum Myndos (Gümbet) Kavşağı’nda durduruldu. Aracın şoförü ve organizatör olduğu iddia edilen şahıs, aracı durdurunca kaçmaya çalıştı ancak polis ekiplerince yakalandı. Polis ekipleri minibüsün kapılarını açtıklarında 9 kişilik araçta 21 kaçak göçmen ile karşılaştı. İlk kontrolleri yapılan kaçak göçmenler daha sonra Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken kaçak göçmenlerin uyruklarının Suriye, Mali ve Kamerun olduğu öğrenildi.

Bodrum Sokaklarında Kovalamaca

Diğer bir aracın da kaçaklara eskortluk yaptığı bilgisine ulaşan emniyet güçleri, aracı Bodrum çıkışında durdurmak istedi. Polis ekiplerinin yolu kestiğini gören araçta bulunan iki kişi geri dönerek Bodrum merkezine doğru kaçmaya başladı. Bodrum merkezinde yaşanan kovalamaca sonucunda kaçan iki şahıs, polis ekiplerince Haşan Reşit Öncü Caddesi’nde yakalandı. Araçla birlikte kıskıvrak yakalanan iki şahıs, polis ekiplerince göz altına alınarak Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

kacakBir Tek O Gülüyordu

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin başarılı operasyonu ile yakalanarak müdürlüğe getirilen kaçakların arasında bulunan 4-5 yaşlarındaki çocuk etrafında olan bitenleri anlamaksızın çevresine gülücükler saçarken emniyet müdürlüğünün içinde oyun oynadı.

Yakalanan 1’i çocuk 21 kaçak göçmen Bodrum Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Bodrum Devlet Hastanesi’nde kontrole götürülecek. Organizatör olduğu iddia edilen 3 şüpheli şahsında sorgulaması Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde devam ediyor.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest