plaj-gumbet25’inci dönem milletvekillerinin belirleneceği seçimler nedeniyle Bodrum’da plajlar turistlere kaldı.

Bodrum plajlarında özellikle sabah saatlerinde sadece turistler görülürken, Bodrum’da yaşayan vatandaşlar oy kullanacakları için sahillere inmeyince plajlar turistlere kaldı. Dünyaca ünlü Gümbet plajında Türk vatandaşlara pek rastlanmazken, yabancı turistler hava sıcaklığının 32, deniz suyu sıcaklığının ise 19 derece ölçüldüğü Bodrum’da sahilleri renklendirdi.
Güneşli havanın keyfini çıkaran bazı turistler deniz içinde oyunlar oynarken bazı turistlerde su sporları yaparak eğlendi.
akyakaAkyaka Sahilinde Mahşeri Kalabalık

Ula’nın Akyaka mahallesine günübirlik tatil için gelen vatandaşlar sahilde ve denizde boş alan bırakmadı. Yaz sezonunun başı ve seçim olmasına rağmen oylarını kullanan vatandaşlar, oy kullandıktan sonra sahillere akın etti.

Muğla’nın yanı sıra, Aydın ve Denizli’den günübirlik tatil için gelen vatandaşlar deniz ve güneşin tadını çıkarıyor. Akyaka sahilinde boş şezlong ve şemsiye kalmazken, günübirlik tatilcilerin büyük bölümünü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde okuyan öğrenciler oluşturuyor. Sabah saat 10.30’a kadar sahilin boş olduğunu belirten işletme sahipleri, saat 10.30’dan sonra sahilin tamamen dolduğunu belirttiler.

plaj-4Oy Verdiler, Denize Koştular

Fethiye’de vatandaşlar, oy vermek için sabah saatlerinden itibaren sandığa koştu.
Fethiye’de vatandaşlar, oy vermek için sabah saatlerinden itibaren sandığa koştu. Tıka basa dolu görüntüleriyle hafızalarda yer eden Ölüdeniz plajları ise yabancı turistlere kaldı. Milletvekilliği Genel Seçimi için Fethiye’de yerleşik yaşayanlar ile tatilini Ölüdeniz’de geçiren yazlıkçılar, saat 08.00′den itibaren sandık başına koştu. Öğle saatlerine rağmen Fethiye’nin Ölüdeniz Kumburnu ve Belcekız gibi dünyaca ünlü plajları, yabancı turistler tarafından dolduruldu. Sandık kurullarında oy veren vatandaşlar daha sonra Ölüdeniz Belcekız Plajı’nda sere serpe güneşlenip denizin tadını çıkardılar. İsmini söylemek istemeyen bir vatandaş “Oyumu kullandım. Hafta sonu tatilimi denizde geçirmek için geldim” dedi. Yerli ve yabancı turistler plaj ve deniz keyfi yaparken güzel ve güneşli havayı bulan bazı turistler de Babadağ’dan Belcekız Plajı’na uçarak gökyüzünü şenlendirdiler.

marmaris-plajMarmaris Sahillerinde Seçim Sakinliği

Marmaris’te 7 Haziran Genel Seçimleri nedeniyle sahillerde yoğunluk yaşanmadı.
Genel seçimler nedeniyle Marmaris’te sahiller sabah saatlerinde boş kaldı. Öğle saatlerine kadar boş kalan halk plajı, öğleden sonra oy verenlerin serinlemek için sahillere gelmeye başlamasıyla yeniden dolmaya başladı. İlçede havanın parçalı bulutlu ve serin olması nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin plajlara ilgisini azalttığı görüldü.
Hava sıcaklığının 24 derece hissedildiği ilçede, denize girip güneşlenmek için gelen yerli turistlerin bazılarının oyunu kullandığı kimi vatandaşların ise tatil nedeniyle oy kullanmaya gidemeyeceğini söylemesi dikkat çekti.
Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest