hirsizlar-4Bodrum’da bir iş yerinde çalınan kasa sonrasında iş yerinde çalışanlar taşlar ve sopalarla sabaha kadar hırsız kovalayıp, nöbet tuttu. 

Bitez Mahallesi’nde bulunan Güntop isimli iş yerinde yapılan hırsızlığın ardından iş yerinde çalışanlar taşlı sopalı hırsız avına çıktı. Bir gün önce aynı iş yerinde çalınan kasa çalışanlarını alarma geçirdi. Bir gün boyunca nöbet tutan çalışanlar gece yarısı hırsızlarla karşılaştı. İş yerine girmek isteyen hırsızlar bu sefer iş yeri çalışanları ile karşılaştı. Taş ve sopalarla hırsızları kovalayan kadınlı erkekli 20 kişilik grup sabaha kadar iş yerinde nöbet tuttu. Önceki gece iş yerine giren hırsızlar dükkanda bulunan çelik kasayı çaldı. İçinde altın ve para olan kasayı soyan hırsızlar ertesi gün tekrar aynı iş yerine giderek hırsızlık girişiminde bulundu. İş yerinin çevresinde nöbet tutan çalışanlar taş ve sopalarla şüphelilerin peşine düştü. Bahçelerde ve yollarda hırsızları arayan çalışanlar hırsızların izini kaybetti. Polis ekiplerine haber veren çalışanlar daha sonra sabaha kadar dükkanın etrafında nöbet tutmaya devam etti. Polis ekipleri ise olayla ilgili olarak araştırma başlattı. Bahçeleri, sokakları ve caddeleri delik deşik arayan polisler hırsızlardan bir iz bulamadı. İş yeri kameralarını izleyen polisler çalışanları da sorguya çekti.

hirsizlar-5Nöbet tutan Selahattin Gezginci isimli çalışan olayı anlatarak, “Biz bir ses duyduk dışarı koştuk. Arkadaşlar hırsızları görmüş peşine düştük. 3 kişi görmüş arkadaşlar biz de aramaya başladık hırsızları. Sabaha kadar nöbet tutup hırsızları arayacağız” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest