melike-koparan-(2)Bodrum’da yaşayan üniversite öğrencisi hayvansever 26 yaşındaki Melike Koparan, Ankara’da evinde korsan veterinerlik yaptığını ileri sürüp savcılığa şikayetçi olduğu G.S.nin kendisine hakaret ve tehdit ettiği iddiasıyla dava açtı. G.S. ise Koparan’ın iddialarının asılsız olduğunu öne sürüp, “Benden cins yavru köpeklerimi parasız almak istedi ve benimle yakın ilişkiye girmek istedi. Kabul etmeyince de iftira attı” diyerek, kendini savundu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü 3′üncü sınıf öğrencisi hayvansever Melike Koparan, cins köpekler sattığını öğrendiği G.S. ile sosyal medya üzerinden tanıştı. Melike Koparan internet üzerinden yaptıkları yazışmalardan, G.S. nin kliniğe çevirdiği Ankara’daki evinin mutfağında köpek ameliyatları yapıp, ürettiği köpekleri satarak korsan veterinerlik yaptığını öğrendiği iddiasıyla 5.5 ay önce Bodrum Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. korsan-veteriner-(2)Kendisi de köpek besleyen ve Bodrum, İzmir ve Antalya’da beslediği köpeklerle katıldığı köpek güzellik yarışmalarında birincilikler elde eden Melike Koparan, G.S.nin yasa dışı çalışmasını önlemek için Hayvan Hakları Derneği aracılığıyla da harekete geçti.

“Tehdit Mesajları”

Yasa dışı çalıştığını öğrenince köpek almaktan vazgeçip, hakkında şikayette bulunduğu G.S.nin kendisini tehdit ettiğini öne süren Koparan şu iddialarda bulundu:

“Sosyal medyadan ‘Bodrum’a gelip, seni bulup, öldüreceğim. Beni nasıl şikayet edersin? Senin yüzünden işimden oldum, köpekleri satamadım’ yazılı mesajlar atıp, cep telefonuma SMS’ler gönderdi. Fotoğraf ve cep telefonu numaramı sosyal medyada paylaşıp, bana hayat kadını muamelesi yaptı. Bununla da kalmayıp, fotoğraf ve telefon numaramı müstehcen sitelerde paylaşıp, beni karalamaya çalıştı. Tehditleri 3.5 ay sürdü. Kendisi hakkında bunun için de suç duyurusunda bulundum. Delil olarak gönderdiği SMS’leri ve mesajları, köpek satımı ve ameliyatları ile ilgili doküman ve belgeleri savcılığa dosya halinde sundum. Dava açıldı. İlk duruşması bodrum Asliye Ceza Mahkemesi’nde 6 Haziran’da görülecek.”

korsan-veteriner-(4)“Bedavaya Köpek Almak İstedi” İddiası

DHA muhabirinin telefonla ulaştığı asıl mesleği fitness hocalığı olan G.S. ise Koparan’ın iddialarının asılsız olduğunu öne sürüp şöyle dedi:

“Kendisi elimdeki yavru cins köpekleri parasız almak istedi. Ayrıca, benimle yakın ilişkiye girip, yuvamı dağıtacaktı. Bu tekliflerini geri çevirdiğim için bana iftira atmaya başladı. Veteriner değilim. Köpeklerimin yavruları olduğunda satıyorum. Bu nedenle bu kişiye sert tepki gösterdim. Bu konuda savcılığa gereken ifademi de verdim. Gerçekler mahkeme sürecinde ortaya çıkacak. Ben de kendisinin bana gönderdiği tehdit ve benimle ilgili olma isteğini bildiren mesajlarını mahkemeye sunacağım.”

Koparan’ın G.S.nin korsan veterinerlik yaptığı iddiasıyla savcılığa yaptığı suç duyurusuyla ilgili soruşturmanın ise sürdüğü kaydedildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest