kadinlar-gunuBodrum’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hazırlanan totem ilgi çekiyor.

Beylikkırlar Mevkii’nde hizmet veren Duravit mağazası tarafından geçtiğimiz aylarda Mersin’de hunharca katledilen Özgecan Aslan’a yönelik hazırlanan reklam totemi birkaç gün boyunca karayolu üzerinde yerini alacak.
Bodrum Turgutreis karayolu üzerinde bulunan ve 3 gün boyunca orada kalacak olan Dünya Kadınlar Günü mesajında, Özgecan Aslan’ın resmi yer alıyor ve bir el “Kadına Şiddete Hayır” diyor.
Firma yetkilileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, kadına yönelik şiddetin tarih olduğu bir toplum dileğine vurgu yaptı ve Dünya Kadınlar Günü mesajında, Özgecan Arslan’ı da rahmetle andı. İşletme yetkilileri; “Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bugün, her birimizin kulaklarında geçtiğimiz ay kadın cinayetlerine kurban verdiğimiz Özgecan’ın ismi çınlıyor. Coşkuyla kutlamamız gereken bugünde içimiz buruk. Bugün yalnızca Özgecan’ın değil, kadın cinayetlerine kurban verdiğimiz her kadının acısını kalbimizin en derinlerinde yaşıyoruz. Özgecan Arslan başta olmak üzere şiddete maruz kalarak hayatını kaybeden bütün kadınlarımıza rahmet diliyor, kadına yönelik şiddetin tarih olduğu bir toplum temennisiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyoruz” dediler.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest