bodrum-mhp-kadin-kollari-(1)Bodrum’da, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kadın Kolları tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında düzenlenen etkinlikte, yörede doğup büyüyen ancak Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni hiç gezmemiş kadınlara tarihi bir gezi imkanı sunuldu.

MHP Bodrum Kadın Kolları tarafından, Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etmemiş kadınlar için bir gezi düzenlendi. MHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Melek Yılmaz ve bir rehber eşliğinde 25 kadın, Bodrum Kalesi’ni ve müzeyi ilk kez gezdi.

Gezide kadınlara eşlik eden MHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Melek Yılmaz, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü aslında bir kutlama değil anma günüdür. Özellikle son dönemlerde ülkemizde yaşanan kadına taciz, şiddet ve hatta kadın cinayetlerinin çok fazla olduğu bir dönemde, kutlama gününden öte bir anma günü olması gerekmektedir. Ayrıca, sadece 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü değil, yaşadığımız her gününün kadınlar günü olarak kutlanmasının gerektiğini savunuyoruz” dedi. Yılmaz, bu etkinliğin Bodrum’un tarihi ve kültürel değerlerine de sahip çıkmak adına da önem taşıdığını belirterek “Çok keyifli bir etkinlik oldu. Bu gezimizle birlikte yarımadamızdaki kültürel değerlerimizin önemine de vurgu yapmak istedik” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest