minikleri-ayakta-alkisladilarBodrum’un Bitez Mahallesi’nde bulunan Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan “Bir Aydınlığın Adıdır Mustafa Kemal” isimli gösteri ayakta alkışlandı.

Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde sergilenen gösteride 1’inci, 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü sınıflardan 170 öğrenci görev alırken 435 kişilik salonda yaklaşık 650 kişi gösteriyi izledi. Kurtuluş Savaşı sürecini halkoyunu, dans ve canlandırmalarla anlatan minikler, Ata’sına minnetlerini sunarken gösteriyi izleyen ailelerine, öğretmenlerine ve vatandaşlara duygusal anlar yaşattılar. Duygusal müziklerle birlikte Kurtuluş Savaşı’ndaki zorluklar anlatılırken bazı izleyenlerin göz yaşlarını tutamadığı gösteride ayrıca hologram gösterisi de yer aldı.
Halk oyunları eğitmeni Öner Karaçiçek’in sahne aldığı gösteride Sarı Zeybek Türküsünde zeybek oynaması izleyiciler tarafından büyük alkış alırken, minik öğrencilerin de büyük beğenisini topladı.
Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu Sosyal Etkinlikler Kurulu öğretmenleri İlkem Karaçiçek, Nil Denizcioğulları, Handan Dönmez, Ayla Danacı Taşkan ve Hilal Sezgin’in hazırladığı gösterinin hazırlıkları ise 2014 Ekim ayında başladı.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon’un da izlediği gösteride hiçbir protokol üyesinin bulunmaması ise dikkatlerden kaçmadı.
Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest