bodrumlu-motosikletciler-(1)Bodrum’da yapılacak Türkiye Enduro Şampiyonası 1′inci ayak yarışları öncesi, sporcular parkurun çevresinde 1000 çam fidanı dikmeye başladı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ve Halikarnas Motor Sporları tarafından düzenlenen ve Bodrum’da 2-3 Nisan arasında yapılacak Enduro Şampiyonası 1′inci ayak yarışları öncesi, fidan dikim etkinliği düzenlendi. Bodrum’daki parkur çevresindeki düzenlemede, Bodrumlu motosikletçiler fidan dikme kararı aldı. TMF Yönetim Kurulu Üyesi ve Halikarnas Motor Sporları Kulübü Başkanı Faysal Şefkatlioğlu’nun da katılımıyla sporcular, 1000 çam fidanlarını toprakla buluşturmaya başladı.

Motosiklet sporlarıyla turizm ve doğanın iç içe olduğunu belirten Şefkatlioğlu, “Bodrum’da bodrumlu-motosikletciler-(2)ulusal yarışmaların yanı sıra çok yakında uluslararası yarışmalarda düzenleyeceğiz. Enduro yarışmaları doğa ile iç içe olduğu için biz yarışmacılarda parkurumuzu ağaçlandırma kararı aldık. Bir hafta içinde 1000 adet çam fidanı dikeceğiz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest