sosyal-medya-bodrumbelediyesiBodrum Belediyesi’nin facebook sayfasından yayınlanan mesajlar vatandaşların ilgisini çekiyor.

Bodrum Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü Sosyal Medya ekibi tarafından 3-4 günde bir günün hava durumu özetiyle birlikte, yurtta ve Bodrum’da yaşanan gelişmelere de atıfta bulunularak yazılar yayınlanıyor. Bu yazılar vatandaşların ilgisini çekerken, her geçen gün beğeni ve paylaşım rakamları da artıyor.
Sosyal medyayı birçok yönüyle kullanan ekip, her akşam ‘İyi akşamlar Bodrum, İhtiyacınız olmaması dileğiyle’ başlığıyla Bodrum Yarımadasındaki nöbetçi eczanelerin listesini de vatandaşlara duyuruyor. Bodrum Belediyesi’nin İnstagram hesabını da aktif bir şekilde kullanan ekip, vatandaşların #bodrum #bodrumbelediyesi ve #bodrumkışındagüzel hashtagleriyle paylaştıkları fotoğraflardan seçtiklerini, Bodrum Belediyesi’nin hesabından paylaşıyor.
Bodrum Belediyesi’nin sosyla medyadan paylaştığı sosyal mesajlar içeren yazılarından örnekler ise şu şekilde:
“Günaydın Bodrum,
Bugün hava sıcaklıkları en düşük 3, en yüksek 13 derece olacak. Hava güneşli, pırıl pırıl ama güneşe aldanıp kalın giyinmeyi ihmal etmeyin. Hasta olmanızı istemeyiz.
Haftanın son iş günü. Hafta sonu tatilini ve sevdiklerimizle vakit geçireceğimizi düşündükçe mutlu oluyoruz. Bir de şu patili dostlarımıza baksanıza. Onlar mutlu olmak için hafta sonunu beklemeyenlerden. Hadi gelin onların mutluluklarına mutluluk katalım. Bu soğuk havalarda Bodrum’da yaşayan hayvan dostlarımız da şanslı ama yine de onlara bir dostluk eli uzatmaya, kapınızın önüne bir kap su ve yemek de siz koymaya ne dersiniz?
Kedi-köpeğin bile birbiriyle sevgiyle anlaşabildiği şu günlerde, onlar gibi yaşayabilmek dileğiyle…
Günaydın Bodrum aşıkları,
Güneş, bahar günlerini kıskandıracak güzellikte içimizi ısıtarak başladı bugüne. Gün boyunca da en yüksek 14 dereceye kadar ısıtacak bizi. Deniz ise sanki bir yaz günü gibi sakin ve ışıldıyor. Sevdiklerinizi yanınıza alarak sahilde yürüyüş yapmak, hem onlara hem de Bodrum’a birkez daha aşık olmak için bütün koşullar hazır. Bodrum tüm güzelliğiyle Sevgililer Gününüzü kutluyor. Hadi siz de ona eşlik edin…
Güneş yine gülümsedi Bodrum’a. Günaydın dedi usulca. Deniz kenarında sabah kahvesinin tam zamanı. İşe başlayanların ise güneşin getirdiği enerjiyle, son hızla çalışma vakti…
Günaydın Bodrum’un güzel insanlarına…
Günaydın Bodrum,
Bugün güzel Bodrumumuzda en düşük sıcaklık 14, en yüksek sıcaklık 19 derece olacak. Meteoroloji sağanak yağış var dese de güneşli bir sabaha uyandık. Yağış yok ama şiddetli lodosun etkisi altındayız; aman lodos sebepli baş ağrılarına dikkat. Rüzgardan değil ama mutluluktan uçacağınız güzel bir hafta sonu dileriz…”
Yazdıkları yazılara Bodrum’un eşsiz manzara fotoğraflarını da ekleyen sosyal medya ekibinin yeni yazıları ve gündeme ait yorumları ise sosyal medyayı kullanan vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor.
Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest