bodrumspor-anit-kabir2014 – 2015 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’7’nci Grup’ta namağlup şampiyon olan B.B. Bodrumspor’un kulüp müdürü Birol Ahi ve Asi Tayfa taraftar grubu önce Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktılar ve sonrasında geçtiğimiz yıl Bodrum’daki evinde öldürülen emekli Astsubay Hakan Alp’in Ünye’deki mezarını ziyaret ettiler.

Hakan Alp’in uzun süre görev yaptığı Anıtkabir’deki asker arkadaşları Bodrumspor taraftarları için özel tören düzenledi. Anıtkabir’de mozoleye Bodrumlular ve Bodrumsporlular adına çelenk koyan B.B. Bodrumspor Kulüp Müdürü Birol Ahi daha sonra şeref defterine günün anlam ve önemini belirten yazısını yazdı. Bodrumsporlu taraftarların da çok duygulandığı tören sonrasında görevli askerler, taraftarları bizzat Anıtkabir’i gezdirerek Hakan Alp’i unutmadıkları için kendilerine teşekkür ettiler.
Anıtkabir ziyaretinden sonra Ordu’nun Ünye ilçesine giden taraftarları burada Ünyeliler karşıladı. Ünye halkının sıcak karşılamalarının ardından mezarlığa giden taraftarlar şampiyonluk kupası ile birlikte Hakan Alp’in mezarı başında dualar ettiler. Şampiyonluk kupasını yaşamında görmeyi çok isteyen ve B.B. Bodrumspor’un maçlarını kaçırmayan Hakan Alp için yapılan bu davranış Ünyelileri ve Alp’in ailesini çok mutlu etti.
Bodrumsporlu taraftarları mezarlık ziyareti sonrası Ünye’nin tarihi ve önemli yerlerini gezdiren Ünyeliler Bodrumsporlulara çok teşekkür ederek kendilerini Bodrum’a uğurladı.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest