sibel-kahraman-(3)Bodrum’da yaşayan bedensel engelli 41 yaşındaki Vedat Ergüven ile nişanlısı 32 yaşındaki Sibel Kahraman’ın mutlu birlikteliği, aşkın engel tanımadığını gösterdi. Başta ilişkiye karşı çıkan ailelerin de ikna olmasıyla nişanlanan çift, yarın Bodrum’da dünya evine girecek.

Önceleri Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’na (UNICEF) ait kartpostalları satarak geçimi sağlayan, iki yıl önce büfe açan, doğuştan fiziksel engelli Vedat Ergüven ile 9 yıldır birlikte olduğu ve 3 yıl önce nişanlandığı Sibel Kahraman’ın aşkı engel tanımadı. Ailelerinin karşı çıkmasına rağmen aşklarından vazgeçmeyen çift, yarın Diamond Of Bodrum Otel’de dünya evine girecek, nikahlarını ise Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon kıyacak.

“Hep Yanımda Oldu”

sibel-kahraman-(1)Nişanlısıyla mutluluğunu DHA muhabiriyle de paylaşan Vedat Ergüven, “Yıllarca sokaklarda kartpostal sattım, o yıllarda hep Sibel yanımdaydı. Nasıl yaşadığımı, ne zorluklar çektiğimi gördü. Beni hep destekledi. Sonra arkadaşlığımız aşka dönüştü. Başta ailelerimiz olmak üzere birçok kişi ‘Olmaz, siz evlenemezsiniz’ dedi. Ancak Sibel’in bana olan yakınlığı, dürüstlüğü, benim ona olan sevgim ve saygımın yıllar geçse de tükenmediğini, aksine arttığını görünce evlenme kararı aldık. Çok mutluyuz” dedi.

Aşk Aileleri de İkna Etti

Nişanlısıyla birlikte büfe işletmeciliği yapan Sibel Kahraman da “Vedat’ı tanıdığım günden beri engelli olması hiçbir zaman benim için bir sorun olmadı. Önemli olan onun kalbinde ve beyninde engel olmaması. Onca sağlam insanlar var toplumda ruh hastası gibi ortalarda dolaşıyor. Vedat bana her konuda sahip çıkıyor. Bugüne kadar da çıktı. Ondan vazgeçemeyeceğimi anlayınca birlikte evlenip yaşama kararı aldık. Beni Vedat’tan sadece ölüm ayırabilir. Bunu anlayan ailelerimiz de karşı çıkmaktan vazgeçti” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest