mehmet-can-meral1Bodrum ilçesinde amatör fotoğrafçılık yapan Mehmet Can Meral, çektiği fotoğraf kareleriyle profesyonellere taş çıkartıyor.

Doğa tutkunu olan ve 15 yıldır Bodrum’u kare kare görüntüleyen amatör fotoğrafçı Mehmet Can Meral, çektiği yıldırım fotoğraflarıyla görenleri hayran bırakıyor. Kış aylarında doğada gezen ve yağışlı havalarda çekim yapan Meral, 3 gün veya 1 hafta süreyle dağlarda kalıyor. Serbest muhabirlik yapan ve hayatının büyük bir bölümünü fotoğraf çekerek geçiren Meral zaman zaman yıldırım çarpma tehlikesiyle karşı karşıya kalsa da Bodrum’un kış güzelliklerini göz önüne seriyor. Özellikle yıldırım fotoğrafları çeken Meral, şimşeklerin ürpertici güzelliğini fotoğraflıyor.
15 yıldır amatör fotoğrafçılık yaptığını ifade eden Mehmet Can Meral, “Çocukluğumdan beri dağlarda fotoğraf çekiyorum. 15 yıldan bu yana fotoğraf çekiyorum. Amatör olarak da doğa fotoğrafçısıyım diyebilirim. Hem doğayı hem de fotoğraf çekmeyi seviyorum. Doğa ve fotoğrafçılık Bodrum’la birleşince çok güzel kareler çıkıyor. Havayı takip edince yıldırım çarpma sıkıntısı oluşmuyor. Ama tabii ki ufak tefek tehlikeler atlatıyoruz. Herkes eve mehmet-can-meralkaçarken veya saklanacak bir yer ararken ben yağmurluğumla, fotoğraf makinemle birlikte herhangi bir tepeye çıkıp saatlerce fotoğraf çekiyorum. Son olarak Oyuk Tepesi’ne çıktım. Bodrum’un en yüksek tepesi. 3 gün boyunca orada kaldım. Bodrum’un gün doğumu ve gün batımı fotoğraflarını çektim. O gün bir de fırtına yaklaşıyordu, oradan yine yıldırımları fotoğraflama şansı buldum” dedi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest