bodto-personelinden-ozgecan-icin-mesajBodrum Ticaret Odası Başkanı (BODTO) Mahmut Kocadon ve oda personeli bugün siyah giyinerek Özgecan’ı andı.

Bodrum Ticaret Odası personeli ayrıca bir kınama mesajı yayınladı. Yayınlanan kınama mesajı şu şekilde: “Fotoğraflarda gözlerini gördünüz mü Özgecan’ın? Gençlik, umutlar. ..Kim bilir ne güzel hayalleri vardı, belki de güveni vardı hayata dair. Kadın olmak başlı başına bir iştir Türkiye’de. Kadınlara seçme ve seçilme hakkının birçok ülkeden önce Türkiye’de 5 Aralık 1934’te tanınmasına ve aradan geçen bu kadar süreye rağmen kadınlar ile ilgili birçok sorun hala çözülememiş, cinsiyet ayrımcılığı ve kadınlar üzerindeki baskı yok edilememiştir.

Ülkemizde toplumda kadın olarak yer etmek kendini koruma ve girişimci olma arasındaki ince dengeyi kurmayı gerektirir. Hep temkinli olmalıdır kadın, özgürlüğünü korumak için savaş vermelidir. İşte böyle bir ortamda, şiddetin yeterli cezai caydırıcılığının bulunmadığı sözde demokrasilerde kadın hep zihninde kelepçelerle dolaşır. Özgecan da o kadınlardan biriydi, o yaşa kadar bu toplumda var olabilmenin yollarını o da aradı. Sonra kötünün en kötüsüne, kelimelerin sınırının çok ötesinde bir yok oluşa mahkum bırakıldı. Öldü. Soldu. Yıkıldı gençliği, yarınları. Fena bir şekilde çalındı hayatı. Bizler, BODTO kadınları olarak Özgecan’ın melek ruhuna rahmet diliyor, başta ailesinin, daha sonra tüm kadınların ve kadınların yanında insanca yer alan erkeklerin başı sağolsun diyoruz! Bu yok oluşu, hayat hırsızlığını, ilkelliği, çağdışılığı kınıyoruz.”

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest