bodto-2Organ bağışında Türkiye’de nüfusa oranla birinci, bağış açısından 3’üncü sırada yer alan Muğla’ya bir destek de Bodrum Ticaret Odası’ndan geldi.

Şubat ayı yönetim kurulu toplantısında bir araya gelen yönetim kurulu anlamlı bir karar alarak diğer Oda ve sivil toplum kuruluşlarına örnek oldular. Yönetim kurulu toplantısında konunun uzmanları tarafından bilgilendirilen BODTO Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri doldurdukları organ bağışı formu ile organlarını bağışladı. Organ bağışı kartlarını alan Yönetim Kurulu herkesi organ bağışı yapmaya davet etti.
Çok kutsal bir iş yaptıklarını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon şunları söyledi: “Organlarımızı bağışladık. Tüm Bodrum halkına toplum sağlığı merkezlerine ve aile hekimliklerine gidip organlarını bağışlamalarını istiyorum.” dedi.
Yönetim Kurulu Üyelerinden Atilla Serttaş ise şöyle konuştu: “Bugün hocalarımız bize çok güzel bir şekilde konuyu anlattılar. Biz de buna katkıda bulunmak adına organlarımızı bağışladık. Umarım bütün işveren arkadaşlarımız da buna katkı sağlarlar.”

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest