ender-kasal-kocadonBodrum Folklor Araştırma ve Turizm Derneği Kulübü (BOFAD), Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete BOFAD Başkanı Mehmet Dirin, Genel Sekreter Öner Karaçiçek, Sayman Tarkan Apak, üyeler Ender Kasal ve Mehmet Tünay ile derneğin halk oyunları eğitmeni Levent İskender katıldı.

BOFAD’ın kurulduğu 1999 yılından bu güne kadar desteklerini esirgemeyen ve derneğin Bodrum’un tanıtımı için yapmış olduğu çalışmalara yaptığı katkılarından dolayı Başkan Kocadon’a teşekkür eden Mehmet Dirin, “Derneğimizin temelleri 1980′li yıllara dayanmakta. Bodrum’da ilk kurulan en eski folklor derneği olarak kültürümüzün bofad-kocadon-1unutulmaması ve gelecek yeni nesillere aktarılması amacıyla çalışmalarımız devam etmekte. Bodrum’a özgü kültürel değerlere her zaman önem veren ve bu kültürün devam ettirilmesi için yapılan çalışmalara, projelere destek veren belediye başkanımız Mehmet Kocadon’a tekrar teşekkür ederim.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da yaklaşık otuz yıldır çalışmalarını sürdüren BOFAD yönetimine ve derneğe gönül verenlere teşekkür ederek, “Bodrum sadece Televole kültürü olan bir kasaba değil; aksine Bodrum, kendine özgü kültürel değerleri olan bir turizm, kültür ve sanat merkezidir. Bodrum Belediyesi olarak kültürümüze sahip çıkan ve yarınlara aktarılması için çalışan tüm derneklere ve sivil toplum kuruluşlarına destek olmaya bofad-mehmet-kocadondevam edeceğiz. Bodrum folklorunun tanıtımı için gerek yurt içinde gerekse yurt dışında tanıtım çalışmalarına katılan BOFAD’a tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyaret sonunda BOFAD üyeleri, Başkan Kocadon’a kendisinin de yer aldığı çerçeveletilmiş fotoğrafı hediye ederek makamda hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest