bolge-finalleri-icin-oynadilar_8858_dhaphoto1Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen “Kulüpler Arası Halk Oyunları Muğla İl Birinciliği Yarışması”, Bodrum’da yapıldı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen “Kulüpler Arası Halk Oyunları Muğla İl Birinciliği Yarışması”, Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda yapıldı. Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Pehlivan ile vatandaşlar gösterileri izledi. Muğla ve ilçelerinden beş kulübün katıldığı yarışma; geleneksel dalda, minikler, yıldızlar, büyükler, stilize dalda minikler ve yıldızlar kategorilerinde gerçekleşti.

İlk olarak Minikler Geleneksel dalda yarışan Muğla Folklor Araştırma ve İhtisas Gençlik Spor Kulübü 88.16, Yıldızlar Geleneksel dalda yarışan Dalaman Belediyesi Spor Kulübü 77.66, Büyükler Geleneksel dalda da Fethiye Halk Oyunları Yaşatma ve Geliştirme Spor Kulübü 89.66 puan alarak birinciliği elde etti.

bolge-finalleri-icin-oynadilar_8858_dhaphoto2Stilize dalda yarışan Minikler Kategorisi Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Gençlik Spor Kulübü 87.66 puanla birinciliği elde ederken, geçen yıl Yıldızlar kategorisi Stilize dalda Türkiye Şampiyonu olan Ortakent Yahşi Gençlik Spor Kulübü il yarışmasında da 90 puan alarak Türkiye Şampiyonluğunun en güçlü adayı olduğunu gösterdi.

Yarışmada birinci olan kulüpler 30 Nisan-1 Mayıs tarihinde Burdur’da yapılacak Kulüpler Arası Halk Oyunları Bölge Finalleri’nde mücadele edecek.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest