bodrumda-icme-suyu-isale-hatti-yine-patladi-_3493_dhaphoto3Bodrum’da 4 yıl önce yapılan içme suyu isale hattı, bu kez Gökçeler Mevkisi’nde patladı. Yüzlerce ton su saatlerce boşa aktı. Belediye ekipleri tadilat çalışması başlattı. Tonlarca suyun aktığı Bodrum- İzmir Karayolunda ulaşım da güçlükle yapılabildi.

Bodrum’a 4 yıl önce DSİ tarafından yapılan içme suyu isale hattı, Kaynar Mevkisi’ndeki kısmında, bugün saat 11.00′de bir kez daha patladı. Vatandaşların ihbarı üzerine Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) ekipleri, olay yerine hareket etti. İki saat boyunca yüzlerce ton suyun boşa aktığı patlakta; Bodrum-İzmir Karayolu da suyla dolup taştı. Ulaşım güçlükle yapılabildi. İsale hattında bugüne kadar değişik yerlerde 44 kez patlak oluştuğu belirtildi.

‘O Kadar Çürük Yapılmış Ki’

Daha önce de Güvercinlik Mahallesi’nde defalarca suyun patlaması ile onlarca ev ve aracın sular altında kaldığını ve binlerce Lira maddi hasar meydana geldiğini belirten 50 yaşındaki Ali Kara şöyle dedi:

bodrumda-icme-suyu-isale-hatti-yine-patladi-_3493_dhaphoto10“İçme suyu isale hattı serseri mayın gibi oldu. Mumcular’dan, 21 kilometreden Bodrum’a gelen su hattında patlamanın ne zaman nerede olacağı belli değil. Hat o kadar çürük yapılmış ki her seferinde farklı bir yerinden patlıyor. Bugün de patlama yerleşim yerine yakın yerde olsaydı yine ev ve iş yerleri sular altında kalacaktı.”

MUSKİ ekipleri, ortadan ikiye bölünen borunun tamiri için çalışmalara başlarken; trafik ekipleri de Bodrum- İzmir Karayolu’nda güvenlik önlemi aldı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest