bos-otelde-9-ayda-3uncu-yangin_2946_dhaphoto4Datça’da, bir yıldır boş durumda bulunan otelde 9 ayda 3′üncü kez yangın çıktı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, polis olayla ilgili olduğu iddiasıyla bir şüpheliyi gözaltına aldı.

İskele Mahallesi Esen ada mevkiinde bulunan ve bir yıldır boş olan otelde saat 21.00 sıralarında yangın çıktı. Otelden yükselen alevleri görenler durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, müdahale ederek kontrol altına aldığı yangını söndürdü.

Yangından sonra polis, 6 kundaklama olayının şüphelisi olarak 58 yaşındaki Raki Sevik’i ifadesine başvurmak üzere gözaltına aldı. Geçtiğimiz günlerde Datça’da yaşanan kundaklama olaylarından sonra gözaltına alınan Sevik’in tedavi için gönderildiği Manisa Sinir ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’nden 2 gün önce taburcu edildiği ve tekrar Datça’ya döndüğü ortaya çıktı.

Yangın sonrası olay yerine gelen Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, aynı yerde bir hafta arayla ikinci kez yangın çıktığını hatırlatarak, “Polis olayla ilgili bir kişiyi gözaltına aldı. Emniyetimizin olaya anında müdahalede ederek, bir kişiyi yakalaması, Datça’da suç işleyenlerin asla yanında kalmayacağının göstergesidir. Emniyetimize teşekkür ediyorum” dedi.

Arazisi Maliye Bakanlığı’na ait olan otelin, belediye tahsis edilmesi için başvuruda bulunduklarını belirten Uçar, “Datça Belediyesi olarak imarda bu yeri, Kültür ve Eğlence Merkezi olarak planladık. Üstündeki yapı bir süredir boş duruyor. Evsizlerin mekanı haline geldi. Hazineden yerin belediyeye tahsisini istedik. Umarız, en kısa sürede bu tahsis gerçekleşir. Biz de burayı Datça’nın kültür ve eğlence merkezi haline getiririz” diye konuştu. Yangınla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest