buyuksehir-paylasarak-sevindiriyor-_3659_dhaphoto3Muğla Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği ‘Paylaşarak Sevindir’ projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ev eşyası ve giysi yardımında bulunuyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 2015 Haziran ayında başlatılan ‘Paylaşarak Sevindir’ projesi ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürüyor. Yardımsever vatandaşlardan gelen ev eşyası, giysi gibi bağışlar bugüne kadar 127 aileye ulaştırıldı. Vatandaşlar, Sosyal Yardım Merkezi’nin irtibat numarası olan 0 252 214 48 12′yi arayarak eşyalarını bağışlayabiliyor ya da ihtiyaçları için müracaatta bulunabiliyorlar.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Koç, “İl genelinde çok sayıda ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaşarak bir nebze de olsa yüzlerini güldürmeye çalışıyoruz. Projemizde görevli personelimiz özverili bir çalışma ile yardımsever vatandaşlarımızın bağışlarını evlerinden alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor” dedi.

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, sosyal sorumluluk projeleri ile ihtiyaç sahibi, evde bakıma muhtaç, engelli vatandaşlara ulaştıklarını, bundan sonra da Paylaşarak Sevindir, Evde Bakım Hizmetleri, Destek Kart gibi birçok yenilikçi projeler ile vatandaşların belediyeyi her zaman yanında hissedeceğini söyledi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest