datcada-hali-sahaMuğla Büyükşehir Belediyesi, Datça’da 309 bin 125 liralık yatırımla tamamladığı halı sahayı hizmete açtı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı, Datça’nın Cumalı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan halı saha ve tesisi vatandaşların hizmetine sundu.

Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkan Vekili Ali İnan, alanın Datça Belediyesi tarafından tahsis edildiğini belirterek, “5 bin 850 metrekarelik alanda yapımı tamamlanan halı saha ve müştemilat binamızda 2 soyunma odası, 1 kafeterya, 1 bay ve 1 bayan seyirci tuvaleti bulunuyor. Yaklaşık 309 bin 125 liralık yatırım ile tamamlanan halı saha ve tesisimizde Betçe Yarımadası olarak bilinen bu bölgedeki gençlerimiz ve çocuklarımız spor yapma imkanı bulacak. Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak spor kültürünü oluşturmayı hedefleyen hizmetlerimiz ve yatırımlarımız devam edecek. Halı sahamız Datça’mıza hayırlı olsun” dedi.

CHP’li Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, tesis sayesinde kulüplere sporcular kazandıracaklarına inandığını söyledi. Uçar, “Bu yöreye halı saha yapılması için çok mücadele verdik ancak İl Özel İdaresi zamanı maalesef yapılmadı. Bu yörenin insanı gerçekten sporu çok seviyor ve onların spor yapabilmeleri için bir alana ihtiyaçları vardı. Büyükşehir belediyemiz kısa süre içerisinde bu ihtiyacı gidererek halı saha yapımını tamamladı” diye konuştu.

CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de kent genelinde gerek spor tesisleri gerekse teknik ve malzeme destekleriyle sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Başkan Gürün, “Muğla’mızı her branşta başarıyla temsil edecek sporcular yetiştirmek için birçok hizmet ve yatırım yapıyor, yapmaya da devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak bütün ilçelerimizde spor alanları, büyük spor tesisleri, yüzme havuzları, kültür merkezleri gibi çok çeşitli yatırımlar için projelerimiz hazırlandı. 2014-2015 yıllarında spor alanında il genelinde 1 milyon 718 bin liralık yatırım ile yeni sahalar, sahaların bakım ve onarımları gibi birçok alanda çalışmalar yaptık. 2016 yılında da bu yatırımlarımız artarak devam edecek. İlçelerimize futbol, basketbol, voleybol sahaları, spor salonları, tenis kortları, yarı olimpik yüzme havuzları yapımı için 2016 yılında 19 milyon liralık yatırım yapmayı planlıyoruz. Cumalı Halı Sahamızın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve Datça’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest