patates-tohumu-destegi-(2)Muğla Büyükşehir Belediyesi, “Katma Değeri Yüksek Alternatif Tarım Ürünleri” projesi kapsamında il genelindeki 479 çiftçiye 575 ton patates tohumu dağıttı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, kırsal kalkınmaya yönelik desteklerini tüm hızıyla sürdürüyor. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından sahil kesimlerinden sonra yüksek rakımlı yerlerde üretim yapan çiftçilere de patates tohumu dağıtımı tamamlandı. Proje kapsamında il genelinde 479 çiftçiye toplam 575 ton patates tohumu dağıtıldı.

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Salih Tufan, tarımı canlandırmak, çiftçilere destek olmak ve onların girdilerini azaltmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Tufan; “Bilinçli tarım yapılması için üreticilerimizle sık sık eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Muğla’da tarımı bir adım daha ileriye taşıyabilmek için teknik personellerimizle birlikte projeler üretiyoruz. Sadece bu proje kapsamında 479 çiftçimize ulaştık ve 2400 dekar alanda patates ürettirmeyi planlıyoruz. Üreticimizin daha iyi şartlar altında çalışabilmesi ve tarım yapabilmesi için bu tarz desteklemelerimiz ve eğitim çalışmalarımız devam edecek. İlçeler bazında zeytin, incir, yer fıstığı, arıcılık, hayvancılık, gibi birçok alanda desteklemelerimiz devam edecek” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest