basin-yayin-enformasyonBasın Yayın Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü, Muğla’daki yerel ve ulusal basın mensuplarını yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmek için Menteşe Öğretmenevinde bir araya geldi. Toplantıya Basında Sorumlu Vali Yardımcısı Fethi Özdemir ve Basın Enformasyon Muğla İl Müdür Vekili Erol Kütahyalı katıldı.

Muğla Basın Enformasyon İl Müdür Vekili Erol Kütahyalı, 2014 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, “Müdürlük olarak 2014 yılında GEKA destekli sorumluluk alanımız olan Aydın, Denizli ve Muğla’da geniş katılımlı eğitim semineri düzenledik. Bunun yanında basın mensupları ile gerek ilçe bazında, gerekse Menteşe’de bir araya gelerek mesleki sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alışverişinde bulunduk. 2015 yılında da bu tür çalışmalarımız sürecek. Medya okuryazarlığı konusunda da okullarımızda çalışmalarımız olacak. Muğla Yunanistan adalarına yakınlığı ile Muğla ve Muğla’ya yakın olan adalardaki basın mensuplarını bir araya getirmek istiyoruz” dedi.

“Basın Meslek Odası Kurulsun”

Toplantıda Basın Enformasyon Müdürlüğü tarafından dağıtılan istek ve önerileriniz formuna basın çalışanları tarafından ‘Basın Meslek Odası’ kurulması yönünde teklif götürüldü. Basın çalışanları, “Her mesleğin bir odası var. Bizler de örgütlü bir meslek kuruluşu olmamıza rağmen bir ada kuramıyoruz. Basın çalışanlarının da bir meslek odası olması için çalışma yapılması gerekir” dediler.

Haber: İHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest