calistayda-uretilen-eserler-vakfa-gelir-olacak_9426_dhaphoto1Bodrum’da bu yıl 3′üncüsü düzenlenen Erkan Dülgeroğlu Seramik Çalıştayı’na katılan 25 seramik sanatçısı, engelli çocuklarla birlikte çalışma yaptı. 6 Kasım’a kadar yapılacak seramikler, engelli vakfına gelir amacıyla düzenlenecek sergide satışa sunulacak.

Bodrum Sağlık Vakfı Engelli Atölyesi Eğitmeni ve Seramik Sanatçısı Tarık Kartal başkanlığında ve Ferer Dış Ticaret A.Ş. ile Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen çalıştaya; aralarında işitme engelli isimlerin de bulunduğu 25 seramik sanatçısı katıldı. Seramik sanatçılarının, engelli çocuk ve gençlere üç gün boyunca farklı sanat kollarında eğitim vereceği belirtildi. Bugün işitme engelli seramik sanatçısı Ümit Gürsoy, engelli gençlere çömlek tezgahında çömlek yapmasını öğretti. Üretilen eserlerin 6 Kasım Cuma günü Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi’nde gerçekleştirilecek sergide satışa sunulacağı belirtildi. Elde edilen gelirin de vakfa bağışlanacağı kaydedildi.

calistayda-uretilen-eserler-vakfa-gelir-olacak_9426_dhaphoto7Çalıştayın başkanlığını yapan Kartal, “Amacımız seramik sanatının hak ettiği değeri bulmasını sağlarken, dezavantajlı bireyleri ve seramik sanatına gönül veren herkesi tek bir çatı altında toplamak. Birçok akademisyen ve sanatçıyı bir araya getiren çalıştay süresince, katılımcıların vizyonlarının geliştirilmesi, farklı ve özel tekniklerin uygulamalı bir şekilde öğretilmesi amaçladık. Ustalardan çömlek yapmasını öğrenen gençlerimiz yetenekleri ile bizleri şaşkına çevirdi. Engelli bireylerimiz yaptıkları eserlerle eğitim gördükleri vakfa destek olacaklar” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest