cansu-2Ortaca ilçesinde Dalyan kanalında cesedi bulunan Cansu Kaya’nın, kaybolmadan önce güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

Cansu Kaya’nın kaybolmadan önce güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerinde elinde telefonla yürüdüğü görülüyor. Dalyan Mahallesi’nde bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan karede, Cansu Kaya’nın elinde telefonla güvenlik kamerasının önünden geçtikten sonra birkaç saniye duraklayıp, iş yerinin yanında bulunan ara sokağa girdiği görülüyor.
Öte yandan, Cansu Kaya’nın ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor. Soruşturma, 3 Cumhuriyet savcısının yanı sıra, İl Jandarma Komutanlığı tarafından oluşturulan özel ekip tarafından yürütülüyor. Kaya’nın ölümüyle ilgili adli rapor ise henüz tamamlanmadı.

Baba Kaya, Haberlerden Rahatsız

Cansu Kaya’nın babası Osman Kaya, kızının kesim ölüm sebebinin belli olmadığını ifade etti. Kızının ölümüyle ilgili birçok haber yapıldığını, sürecin mahkemeye intikal ettiği için fazla konuşmak istemediğini ve Cansu hakkında yazılanların şu anda gerçeği yansıtmadığını ifade eden Kaya, “Adli Tıp raporu açıklanmadan kızım hakkında çıkan haberler bizi rahatsız etti. Yazılanlar nedeniyle her yerden telefon geliyor. ‘Bu yazılan doğru mu?’ diye bize soruyorlar. Artık konu hakkında konuşmak istemiyorum. Her şey mahkemenin ardından açığa çıkacaktır” dedi.

cansu-lokumDalaman’da Cansu Kaya İçin Lokma Döktürüldü

Cansu Kaya için Dalaman Belediyesi tarafından iftar saatinde Merkez Camisi önünde lokma döküldü.

Cansu Kaya’nın ölümünden duydukları üzüntüyü dile getiren Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, “Cansu kardeşimizin 7 lokmasını Dalaman Belediyesi olarak döktürüyoruz. Cansu kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına da başsağlığı diliyorum” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest