cep-telefonu-hirsizligi-(1)Muğla’da, girdiği cep telefonu ve aksesuarları satışı yapılan iş yerinden 500 lira değerindeki ikinci el cep telefonunu çalan bir kişi, güvenlik kamerasından tespit edildi. Polis, eşkali belirlenen şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’deki Orgeneral Mustafa Muğlalı İşhanı’ndaki 27 yaşındaki İsmail Karakaya’ya ait cep telefonu ve aksesuarları satışı yapılan iş yerinden 500 lira değerindeki, ikinci el cep telefonu çalındı. Bunun üzerine dün iş yerinin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alan Karakaya, cep telefonunun, aynı gün saat 16.00 sıralarında müşteri olarak gelen bir kişi tarafından çalındığını belirleyip, durumu polise bildirdi. Polis, güvenlik kamerası kayıtlarından eşkalini belirlediği şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Olay günü acil bir işi çıktığı için dükkanını eşi Tuğba Karakaya’ya emanet ettiğini belirten İsmail Karakaya, “Eşim lavabo ihtiyacı için tezgahtan ayrılınca hırsızlık olayı yaşanmış. Güvenlik kamerası kayıtlarını izleyince telefonun çalındığını fark ettim. Herkesin dükkanına kamera taktırmasını tavsiye ediyorum. Artık insanlarda korku kalmamış” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest