recai-seymen-(1)Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bodrum İlçe Teşkilatı’nın üç adayla gidilen olağan kongresinde Recai Seymen, güven tazeleyerek, yeniden başkanlığa seçildi.

CHP Bodrum İlçe Teşkilatı Olağan Kongresi, dün (Pazar) Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongrede, tekrar aday olan mevcut başkan Recai Seymen’in karşısına Cesur Öncel ve Emre Köroğlu rakip olarak çıktı. Gün boyunca konuşmalar ve aday tanıtımları ile geçen kongrede oy kullanma işlemi saat 18.00′da başladı ve 3 saat sürdü. 415 delegeden 399′u sandık başına gitti. Kullanılan oylardan 167′sini alan Recai Seymen bir dönem daha başkanlığa seçildi. Diğer adaylardan Cesur Öncel’e 147, Emre Köroğlu’na ise sandıktan 71 oy çıktı. 14 oy ise geçersiz sayıldı. Öncel ve Köroğlu, Seymen’i kutlayıp, başarı dileğinde bulundu.

Kendisine destek veren delegelere teşekkür eden Seymen, partisini daha da iyi yerlere getirebilmek için çalışmalarına kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi.

Seymen başkanlığındaki yeni yönetim kurulu Emine Yenilmez Aydemir, Mustafa Yılmaz, Halil Karahan, Ender Taşören, Hilmi Plevne, Eray Karabağlı, Kemal Özsarsılmaz, N.Aysun Höbek, Adalet Güler, M.Cengiz Uyar, İnan Gök, Süleyman Karaca, Tayyar Gündoğan, Başar Bıyıklı, Tuna Işın ve Ayşe Melengeç Çelikcan’dan oluştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest