cinlilerBir süredir Muğla’da bulunan Türk-Çin İpek Yolu Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Derneği (TÜÇİDER) liderliğindeki heyet Bodrum’a gelerek yatırım olanaklarını inceledi.

Bodrum ziyaretlerine Bodrum Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya katılarak başlayan 2o kişilik Çinli heyet daha sonra Bodrum Deniz Müzesi’ne gitti. Bodrum’a özgü tekne maketlerini yakından inceleyen Çinli heyet bol bol fotoğraf çekerek müzeden ayrıldı. Bodrum merkezde ve marinada yürüyerek dolaşan Çinli heyet daha sonra Bodrum Ticaret Odası’nın düzenlediği yemeğe katıldı.

Bodrum Guletlerine Hayran Kaldılar

Türk ve Çinlilerden oluşan heyet BODTO rehberliğinde Roda Yat Tersanesi ve Ağanlar Tersanesi’ni gezerek yat imalatı hakkında bilgiler aldı. Hem yat üretim alanları hem de tasarım ofislerini gezen Çinli heyet Bodrum’un yat üretimindeki başarısını yerinde izleme şansı buldu.

Tersane gezilerinin ardından Bodrum’u çok sevdiklerini ve buraya yatırım yapmak istediklerini söyleyen Çinlilerden bazıları ise en kısa zamanda tekrar Bodrum’a gelerek buradaki yatırım imkanlarını daha detaylı inceleyeceklerini belirttiler.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest