cydd-bodrum-konser-(2)Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi tarafından Adalet ve Demokrasi Haftası’nda düzenlenen klasik müzik konseri, ayakta alkışlandı.

Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında ÇYDD Bodrum Şubesi, Bir Nefes ve Üç Yay Grubu’nun katıldığı klasik müzik konseri düzenledi. TED Bodrum Konferans Salonu’ndan düzenlenen konserde, Borusan Quartet’in üç sanatçısı Esen Kıvrak, Efdal Altun ve Çağ Erçağ’a; Marsyas Flüt Quartet’ten Anıl Acun Kıvrak eşlik etti. Esen Kırak’ın kemanıyla, Altun’un viyolayla, Erçağ’ın viyolonselle ve Anıl Acun Kıvrak’ın flütüyle renk kattığı konser, ilgiyle izlendi. Ücretsiz olarak düzenlenen konseri yaklaşık 350 kişi izlerken; konserde Mozart, Dohnanyi, Haydn ve Schubert’den eserler seslendirdi. İki saat süren konserin sonunda sanatseverler, sanatçıları ayakta alkışladı.

ÇYDD Bodrum Şubesi Başkanı Nadiye Sarıtosun, sanatçılara katıldıkları için sanatçılara teşekkür ederek, başta gazeteci yazar Uğur Mumcu olmak üzere , ‘devrim ve demokrasi’ şehitlerini andı.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest