kamil-issi-marmaris-(8)Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, Trekking sporu yapmak için dağa tırmanan ve mahsur kalan 1′i yaralı 3 iş adamı AKUT tarafından kurtarıldı.

Marmaris’te ‘Club Areena’ isimli eğlence mekanının sahibi Kamil Issı, iş adamı arkadaşı Aykut Mertel ve Seçkin Aydın ile beraber doğa sporu (Trekking) yapmak için sabah saatlerinde Marmaris-Muğla Karayolu’nun 7′nci kilometresinde bulunan Karadere Mevkii’ne gitti. Ayaklarında spor ayakkabı, şort ile hiçbir alet almadan patika yoldan ormanlık alana girerek 6,5 kilometre yürüyen 3 kişi Hava Radar Tepesi’ne ulaştıktan sonra geri dönüşe geçti. Geriye dönmek için yürümeye başlayan ve bu sırada ayağı kayan iş adamı Kamil Issı, kaya üzerine düşünce ayağı bilekten kırıldı. Bunun üzerine Issı’nın arkadaşları durumu, sağlık ve jandarma ekiplerine bildirdi. Arazi şartları nedeniyle jandarma AKUT’tan yardım istedi. AKUT ekipleri Issı ve arkadaşlarıyla yapılan telefon görüşmesi sonucunda yer belirlemesi yaptı. Ekipler 3 saat sonra iş adamlarının bulunduğu alana ulaştı. Sarp kayalıklar ve sık ormanlık alan olması nedeniyle ekipler, sedye yerine iş adamını taşıyarak indirme çalışması başlattı. 8 saat süren kurtarma çalışması sonrası Karadere Mevkii’ne getirilen Issı, sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası ambulansla Özel Ahu Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedaviye alınan Issı’nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kurtarma çalışmalarından sonra konuşan Aykut Mertel, “Yaralı arkadaşımızı kurtaran ekiplere çok teşekkür ederim. Telefonlarımız çekiyordu ve buranın sarp kayalık olduğunu, kişinin can güvenliği tehlikeye atılacak şekilde aşağıya inileceğini söyleyerek kurtarma helikopteri istedik. Bize helikopterin olmadığını söylediler. Çevremiz orman ve dağlık alanlarla kaplı. Kışın birçok doğasever buralarda trekking gibi çeşitli sporlar yapmaktalar. Allah göstermesin burada kanamalı bir durum olsa şahıs kurtarılıncaya kadar ölecek” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest