Bodrum-Belediyesi-Depo-Birimi-(1)Yerel seçimlerin ardından hızla yeniden yapılanan Bodrum Belediyesi, müdürlüklerinin ihtiyaç duyduğu taşınır malzemelerin depolama, zimmet ve dağıtım faaliyetlerini Depo Birimi tarafından yerine getiriyor.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü Satın Alma Birimi tarafından alım işlemleri yapılan tüketim malzemeleri ile demirbaş niteliği taşıyan malzemelerin tesliminden ve zimmetinden sorumlu Depo Birimi, planlı ve programlı bir şekilde yaptıkları çalışmalarla kısa sürede belediyenin talep edilen tüm taşınırlarını muhafaza ederek, ihtiyaç duyulduğunda ise dağıtımlarının gerçekleştirilmesini sağlıyor.

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu gereği Taşınır Mal Yönetmeliğine uygun taşınır mal hareketlerini ve demirbaşların belediye içi devirlerini yapmakla yükümlü olan Depo Birimi, faaliyete geçtiği günden bu yana 1212 adet istek fişi ile toplam 161.866 kalem taşınır malzemenin müdürlüklere dağıtımını ve teslimatını yaptı. Birim bünyesinde taşınır mal kayıt ve kontrol işlemlerinin yapılmasının ardından ise yeni 6255 adet taşınır demirbaş malzemenin de zimmetini yaptı.

Bodrum Belediyesi Müdürlükleri tarafından talep edilen her türlü demirbaş ve tüketim malzemesi, Satın Alma Birimi tarafından gerçekleştirilen satın alma işlemlerinin ardından Depo Biriminin kontrolünde firmadan teslim alınıyor. Daha sonra Bodrum Belediyesi Yalıkavak Ek Kademe Hizmet Alanı’nda bulunan 400 metrekare kapalı alana sahip ana depoda toplanan tüm malzemelerin Depo Birimi personeli tarafından tartma, sayım ve ölçümleme işlemleri yapılarak malzemeler stoğa eklenerek raflara yerleştiriliyor. Müdürlüklerin taleplerine göre stoklanan tüketim malzemeleri veya demirbaş türü malzemelerin, birim görevlilerince paketlenerek ilgili müdürlüklere dağıtım aracı ile teslimatı yapılıyor.

Birim sorumlusu ve dokuz personel bulunan Depo Biriminde; bir Büro Personeli, dört Taşınır Kayıt ve Kontrol Personeli, iki Dağıtım Personeli ve iki Depo Kayıt Personeli görev yapıyor.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest