dalaman-112-(2)Dalaman 1 No’lu Sağlık Ocağı yanındaki binasında görev yapan 112 Acil Servis İstasyonu, tadilat nedeniyle belediye başkanlık lojmanına taşınıyor.

Dalaman Kaymakamlığı İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün Belediye Başkanlığı’na göndermiş olduğu Belediye Başkanlık Lojmanı’nın 112 Acil Servis İstasyonu olarak kullanılması talep edilince; Dalaman Belediye meclisi Şubat ayı olağan toplantısında konu görüşülüp, oy birliği ile kabul edildi.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz 112 Acil Servis İstasyonu Hizmet Binası’nın tadilata gireceğini öğrenince meclis kararı ile kendisinin oturması için tahsis edilen Belediye Başkanlık Lojmanı’nı 1 yıl boyunca 112 Acil Servis İstasyonu olarak kullanılmak üzere tahsis edilmesini sağladı.

Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz konu ile ilgili olarak Dalaman Belediyesi Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada; “İlçe Sağlık Müdürlüğü ile yapmış olduğum görüşmede bizden Belediye Başkanlık Lojmanı’nı 112 Acil Servis İstasyonu’nun tadilat süresince kullanmak üzere talepte bulundu. Böyle bir talebi hemen kabul ettim. 112 Acil Servis İstasyonu’na Belediye Başkanlı için tahsis edilmiş lojmanı 1 yıllığına bedelsiz olarak tahsis edildi. Dalaman için yapılmış bir hizmettir diye düşünüyorum. Böylece 112 Acil Servis İstasyonu şehir merkezinde kalmış olacaktır. Burada görev yapan sağlık çalışanları daha düzgün bir ortamda hizmet vermeye başlayacaklardır” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest