berlin-fuarina-gideceklerDalaman Belediyesi, Almanya’nın Berlin Kenti’nde 4-8 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan 19. ITB Seyahat Fuarı’na katacak.

Almanya’nın Berlin Kenti’nde düzenlenecek olan 19. ITB Seyahat Fuarı’na Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz başkanlığında giden ekibin, bazı belediyeleri de ziyaret edip girişimlerde bulunacağı öğrenildi. 180’den fazla ülkeden 110 binden fazla ticari ziyaretçinin katılacağı fuara Dalaman Belediyesi’nin yanı sıra Ortaca Belediyesi de katılmayı planlıyor. 4-8 Mart tarihleri arasında düzenlenen fuar hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz; “İlçemizin denize 117 km’lik sahili olmasına ve ilçemizde uluslararası havalimanı bulunmasına rağmen, yeteri kadar turizmden faydalanamıyoruz. Havaalanımıza yılda ortalama 3 milyon turist geliyor. Ama havaalanımıza gelen turistler ilçemize uğramadan diğer tatil yörelerine gidiyorlar. Bu da yeteri kadar ilçemizi tanıtamadığımızı ve reklam yapamadığımızı gösteriyor. İlçemizin turizmden daha fazla faydalanmasını sağlamak için seyahat acenteleri ile görüşmelerde bulunmak üzere Almanya’nın Berlin Kenti’nde 19.su düzenlenen ITB Seyahat Fuarı’na katılacağız. Burada ilçemizi tanıtan kitapçık, cd, broşür ve ilçemize has bazı ürünleri burada dağıtacağız. Amacımız Dalamanı’n en iyi şekilde yurt dışında tanıtımını sağlamak” dedi
Almanya’ya gidecek olan heyetin fuarın yanı sıra başka yerlerde de girişimlerde bulunacağını ifade eden Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz “Almanya’da aynı zamanda fuarın haricinde bazı belediyeler ile temaslarımız da olacak” diye konuştu.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest