dalaman-havalimaniBerlin’de düzenlenen ITB Fuarı’nda düzenlenen törenle “En iyi Havalimanı ve destinasyon pazarlama ödülü” Dalaman Hava Limanı’na ve ATM Genel Müdürü Hamdi Güvenç’e verildi.

18 bin yerli ve yabancı turizm profesyoneli, seyahat acentesi, tur operatörü ve otel çalışanının verdiği oyla Dalaman Hava Limanı ve ATM Genel Müdürü Hamdi Güvenç’e bu ödüle layık görüldüğü açıklandı. Bu yıl 9.’su gerçekleşen Geleneksel Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödül Töreni Berlin’de ITB Fuarı’nda Türkiye standında gerçekleştirildi.

ATM/YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Güvenç’in ödüle layık görülme gerekçesi ise şöyle açıklandı:“ Uzun yıllardır Dalaman´ın diğer ülkelerden daha fazla turist çekmesi için uluslararası tur operatörleri ve uçak şirketleri ile çok sıkı çalışmalar yaparak Dalaman Bölgesi´nin devamlı olarak uçuş programlarına dahil ettiği, bölgedeki otelci ve turizm acentaları ile yaptığı çalışmalarda yeni ürünler yaratıp bunları uçak şirketlerine ve tur operatörlerine teklif ederek ve turizm yatırımcılarını, uçak şirketlerini ve kamu görevlilerini bir araya getirerek Dalaman Bölgesi´nin uluslararası piyasalarda gündemde kalmasını sağlayarak büyük takdir toplaması”

2015 Tourexpi Destinasyon ödüllerinin, 18 bin yerli ve yabancı turizm profesyoneli, seyahat acentası, tur operatörü ve otel çalışanlarının Türk turizmine katkıları baz alarak verdikleri oylarla belirlendiği bildirildi.

Berlin’deki ITB Fuarı’nda Türkiye standında gerçekleştirilen törende, En İyi Turizm Valisi Ödülü Adana Valisi Mustafa Büyük’e, En İyi Turizm Belediye Başkanı Ödülü Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e, En İyi Otel Müdürü Ödülü Side-Antalya Hemera Oteli Genel Müdürü Nuri İnce’ye, En İyi Otel Sahibi Ödülü Recai Çakır’a, En iyi Turizm Şirketi Ödülü Mersin Olcartour’a, Tourexpi 50. Yıl Özel Ödülü Vural Öger’e, Tourexpi Özel Ödülü Vakkas Altınbaş’a verildi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest