dalgic-yazar-suner-okurlariyla-bulustu_6494_dhaphoto4Datça’da yaşamını sürdüren araştırmacı, yazar ve dalgıç Mahmut Suner, Çanakkale Deniz Savaşları’nın anısına yazdığı ’100′üncü Yıl Son Dalış’ adlı kitabının imza gününde okurlarıyla buluştu.

Çanakkale Deniz Savaşları’nın anısına yazdığı ’100′üncü Yıl Son Dalış’ adlı kitabı yazan araştırmacı, yazar ve dalgıç Mahmut Suner, Kumluk Plajındaki Cafe İnn’de düzenlenen imza gününde okurlarıyla bir araya geldi. Okuruyla sonbet eden Suner, kitabını imzalardı.

Yaklaşık beş yıl süren yoğun çabalar sonucu kitabın yayıma hazırladığını belirten Suner, Türkiye Sualtı Araştırmaları Vakfı ve İstanbul Deniz Müzesi Komutanlığı’nın arşivlerinden yararlandığını söyledi. Çanakkale Zaferi’nin bilinen yönlerinin yanı sıra deniz altındaki tarihine de ışık tutmayı amaçladığını belirten Suner, “Çanakkale, sadece bir savaş değil aynı zamanda bir kahramanlık destanıdır. Özellikle deniz savaşları sırasında yaşanan olayların tüm belgeleriyle gün yüzüne çıkmasını istediğim için bu kitabı hazırladım” diye konuştu.

Deniz altında yatan tarihi anlatan kitapta batıklar da dahil olmak üzere 100′ün üzerinde fotoğraf, harita ve çizim yer aldığı ifade edildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest